Vishay/BCcomponents A122M15X7RF5TAA
A122M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122M15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A122M15X7RF5TAA
QUANTITY
A122M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A122M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)