Vishay/BCcomponents A122M15X7RF5TAA
A122M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122M15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A122M15X7RF5TAA
QUANTITY
A122M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A122M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122M15X7RF5TAA
Related LinksA122M15, A122M15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122M15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A122M15X7RF5TAA
RES SMD 300K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD R-R OUT 16SSOP datasheet.pdf
IC UART I2C/SPI 24-HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT PIN datasheet.pdf