Vishay/BCcomponents A122M15X7RF5UAA
A122M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A122M15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A122M15X7RF5UAA
QUANTITY
A122M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A122M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122M15X7RF5UAA
Related LinksA122M15, A122M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A122M15X7RF5UAA
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 120VAC datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf