Vishay/BCcomponents A122M15X7RH5TAA
A122M15X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122M15X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122M15X7RH5TAA.pdf
Availability of A122M15X7RH5TAA
QUANTITY
A122M15X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122M15X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A122M15X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122M15X7RH5TAA
Related LinksA122M15, A122M15X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122M15X7RH5TAA Details Description
Related parts for A122M15X7RH5TAA
LED GREEN 5.3X4.6X4.8MM SMD datasheet.pdf
IC DELAY LINE 16TAP 69NS 16SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-MSOP datasheet.pdf
MICRO 37POS SKT 12" YEL datasheet.pdf
LED PANEL IND 5V YELLOW datasheet.pdf
LED T1-3/4 YELLOW 585NM RA ASSY datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf