Vishay/BCcomponents A122M15X7RK5UAA
A122M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A122M15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A122M15X7RK5UAA
QUANTITY
A122M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A122M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122M15X7RK5UAA
Related LinksA122M15, A122M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A122M15X7RK5UAA
FIXED IND 560NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ACTUATOR BLOCK datasheet.pdf
4" NOISE SHIELD DIVIDER WALL datasheet.pdf