Vishay/BCcomponents A152K15X7RL5TAA
A152K15X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A152K15X7RL5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A152K15X7RL5TAA.pdf
Availability of A152K15X7RL5TAA
QUANTITY
A152K15X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A152K15X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A152K15X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A152K15X7RL5TAA
Related LinksA152K15, A152K15X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A152K15X7RL5TAA Details Description
Related parts for A152K15X7RL5TAA
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC XO 98.304MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
8312-2 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf