Omron Automation & Safety A16L-W-24D-2
A16L-W-24D-2 picture photo
Mfg. Part Number
A16L-W-24D-2
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Contact Block
Brief Description
SWITCH UNIT ILLUM 24V DPDT WHITE
Datasheet Download
A16L-W-24D-2.pdf
Availability of A16L-W-24D-2
QUANTITY
A16L-W-24D-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16L-W-24D-2
Internal Part NumberEIS-A16L-W-24D-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Contact Block
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16L-W-24D-2
Related LinksA16L-W, A16L-W-24D-2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16L-W-24D-2 Details Description
Related parts for A16L-W-24D-2
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 13W datasheet.pdf
IC LATCH OCT D 3STATE 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MIXER 400MHZ-1GHZ DWN 20TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 470MA 1.77 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf