Pericom Semiconductor Corp. FD3300021
FD3300021 picture photo
Mfg. Part Number
FD3300021
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD3300021.pdf
Availability of FD3300021
QUANTITY
FD3300021 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD3300021
Internal Part NumberEIS-FD3300021
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD3300021
Related LinksFD33, FD3300021 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD3300021 Details Description
Related parts for FD3300021
RES SMD 16 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN 12/12VOUT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
LMZF 5/2/135 3.5 BK datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 533MHZ 96BGA datasheet.pdf