Omron Automation & Safety A16L-W-24D-2
A16L-W-24D-2 picture photo
Mfg. Part Number
A16L-W-24D-2
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Contact Block
Brief Description
SWITCH UNIT ILLUM 24V DPDT WHITE
Datasheet Download
A16L-W-24D-2.pdf
Availability of A16L-W-24D-2
QUANTITY
A16L-W-24D-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16L-W-24D-2
Internal Part NumberEIS-A16L-W-24D-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Contact Block
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16L-W-24D-2
Related LinksA16L-W, A16L-W-24D-2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16L-W-24D-2 Details Description
Related parts for A16L-W-24D-2
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET SGL 12POS datasheet.pdf
IC LIGHT POSITION CTRLR 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 150MA SOD123 datasheet.pdf
RES 30 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf