Omron Automation & Safety A16N-MR16
A16N-MR16 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-MR16
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP HAND
Datasheet Download
A16N-MR16.pdf
Availability of A16N-MR16
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A16N-MR16 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-MR16
Internal Part NumberEIS-A16N-MR16
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-MR16
Related LinksA16N, A16N-MR16 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-MR16 Details Description
Related parts for A16N-MR16
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
METRAL RCT STR PF 4X6 datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 170A 962W TO264 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
SL TERM CRP F BOX 15 SAU 32-36 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A datasheet.pdf