ITT Cannon, LLC KJB6T15F19BC
KJB6T15F19BC picture photo
Mfg. Part Number
KJB6T15F19BC
Brief Description
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT
Datasheet Download
KJB6T15F19BC.pdf
Availability of KJB6T15F19BC
QUANTITY
KJB6T15F19BC Order Process
Ship out your order
Specifications of KJB6T15F19BC
Internal Part NumberEIS-KJB6T15F19BC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert15-19
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KJB6T15F19BC
Related LinksKJB6T1, KJB6T15F19BC Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
KJB6T15F19BC Details Description
Related parts for KJB6T15F19BC
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2.5 BAYO TELE 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 32QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" STACKER datasheet.pdf