Omron Automation & Safety A16N-PS168
A16N-PS168 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PS168
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP OFF/MAN/AUTO
Datasheet Download
A16N-PS168.pdf
Availability of A16N-PS168
QUANTITY
A16N-PS168 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PS168
Internal Part NumberEIS-A16N-PS168
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PS168
Related LinksA16N-, A16N-PS168 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PS168 Details Description
Related parts for A16N-PS168
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
IC HEX INV W/OD OUT 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 6 POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.2A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf