Vishay/BCcomponents A183K15X7RK5TAA
A183K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A183K15X7RK5TAA
Brief Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A183K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A183K15X7RK5TAA
QUANTITY
A183K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A183K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A183K15X7RK5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A183K15X7RK5TAA
Related LinksA183K15, A183K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A183K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A183K15X7RK5TAA
TERM BLOCK HDR 44POS R/A 5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE SMBUS USB 5PIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.19A 160 MOHM TH datasheet.pdf
TFLEX HR690 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf