Vishay/BCcomponents A222J15C0GF5TAA
A222J15C0GF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A222J15C0GF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A222J15C0GF5TAA.pdf
Availability of A222J15C0GF5TAA
QUANTITY
A222J15C0GF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222J15C0GF5TAA
Internal Part NumberEIS-A222J15C0GF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222J15C0GF5TAA
Related LinksA222J15, A222J15C0GF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222J15C0GF5TAA Details Description
Related parts for A222J15C0GF5TAA
FUNCTION GENERATOR 4MHZ SWEEP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 8-XQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONTACT BATTERY AA POS/NEG datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf