Vishay/BCcomponents A222M15X7RK5UAA
A222M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A222M15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A222M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A222M15X7RK5UAA
QUANTITY
A222M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A222M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222M15X7RK5UAA
Related LinksA222M15, A222M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A222M15X7RK5UAA
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 3/4" datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 12/5 FWZ MKD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A datasheet.pdf
DIODE RECT ULT FAST REC A-PKG datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf