Vishay/BCcomponents A223K15X7RF5TAA
A223K15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A223K15X7RF5TAA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A223K15X7RF5TAA.pdf
Availability of A223K15X7RF5TAA
QUANTITY
A223K15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A223K15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A223K15X7RF5TAA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A223K15X7RF5TAA
Related LinksA223K15, A223K15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A223K15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A223K15X7RF5TAA
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532-FCBGA datasheet.pdf
ADC 12BIT I2C INTERFACE SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 14-16AWG TIN datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT WHITE datasheet.pdf
DOT MATRIX LABEL VINYL 1.00 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.8A 65 MOHM SMD datasheet.pdf