Vishay/BCcomponents A223K15X7RK5TAA
A223K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A223K15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A223K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A223K15X7RK5TAA
QUANTITY
A223K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A223K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A223K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A223K15X7RK5TAA
Related LinksA223K15, A223K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A223K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A223K15X7RK5TAA
JUMPER-H9992TR/A3047V/H9992TR10" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON COOL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf