Vishay/BCcomponents A223M15X7RF5TAA
A223M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A223M15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A223M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A223M15X7RF5TAA
QUANTITY
A223M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A223M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A223M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A223M15X7RF5TAA
Related LinksA223M15, A223M15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A223M15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A223M15X7RF5TAA
IC ADC 14BIT 400KSPS SMPL 16SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0404 datasheet.pdf
RFID TRANSP CIRC IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.5A SC70-6 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO SIP 12VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf