Vishay/BCcomponents A223M15X7RK5TAA
A223M15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A223M15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A223M15X7RK5TAA.pdf
Availability of A223M15X7RK5TAA
QUANTITY
A223M15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A223M15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A223M15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A223M15X7RK5TAA
Related LinksA223M15, A223M15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A223M15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A223M15X7RK5TAA
IC MCU 8BIT LS 16K 34-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC COMP MAGNITUDE 4BIT 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf
30V DUAL N AND P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf