Omron Automation & Safety A22L-DA-12A-10A
A22L-DA-12A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DA-12A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DA-12A-10A.pdf
Availability of A22L-DA-12A-10A
QUANTITY
A22L-DA-12A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DA-12A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-DA-12A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)12 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DA-12A-10A
Related LinksA22L-DA, A22L-DA-12A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DA-12A-10A Details Description
Related parts for A22L-DA-12A-10A
IC SRAM 18MBIT 233MHZ 576FCBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.155A SC-75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE SKT datasheet.pdf