Omron Automation & Safety A22L-DW-24A-11M
A22L-DW-24A-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DW-24A-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DW-24A-11M.pdf
Availability of A22L-DW-24A-11M
QUANTITY
A22L-DW-24A-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DW-24A-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-DW-24A-11M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Actuator TypeSquare, Button, Full Guard
Color - Actuator/CapWhite
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DW-24A-11M
Related LinksA22L-DW, A22L-DW-24A-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DW-24A-11M Details Description
Related parts for A22L-DW-24A-11M
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMA datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW ALF2 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
US-WMTB (24X5) RD datasheet.pdf
12-Bit, 80 MSPS, 3V A/D Converter IC datasheet.pdf