Omron Automation & Safety A22L-DY-24A-10M
A22L-DY-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DY-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DY-24A-10M.pdf
Availability of A22L-DY-24A-10M
QUANTITY
A22L-DY-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DY-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-DY-24A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DY-24A-10M
Related LinksA22L-DY, A22L-DY-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DY-24A-10M Details Description
Related parts for A22L-DY-24A-10M
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MPU M680X0 20MHZ 128PGA datasheet.pdf
VARISTOR 61V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
70233-126LF METRAL HEADER 4R2M P datasheet.pdf
IC DGTL SNGL 10K SPI 8DFN datasheet.pdf
8P MTEI RCPT HSG ASY 22 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 80W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 750MA 363.8 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 10POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf