Omron Automation & Safety A22L-GR-6A-10A
A22L-GR-6A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GR-6A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GR-6A-10A.pdf
Availability of A22L-GR-6A-10A
QUANTITY
A22L-GR-6A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GR-6A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-GR-6A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GR-6A-10A
Related LinksA22L-GR, A22L-GR-6A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GR-6A-10A Details Description
Related parts for A22L-GR-6A-10A
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE INTRFC FOR H8/2318 EMULTR datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT HPOL SECTOR 16DBI N FEMALE datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf