Omron Automation & Safety A22L-GY-24A-10M
A22L-GY-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GY-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GY-24A-10M.pdf
Availability of A22L-GY-24A-10M
QUANTITY
A22L-GY-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GY-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-GY-24A-10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPushbuttons Selector Switches and Pilot Lights
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Color - Actuator/CapYellow
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GY-24A-10M
Related LinksA22L-GY, A22L-GY-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GY-24A-10M Details Description
Related parts for A22L-GY-24A-10M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN SPLICE CLOSED END 10-16AWG datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 520MA 880 MOHM datasheet.pdf
IC SLIC PROG 1-CH 38QFN datasheet.pdf
ABJ SWITCH FIXED SPST-NO LEAF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf