Omron Automation & Safety A22L-GY-T2-10A
A22L-GY-T2-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GY-T2-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GY-T2-10A.pdf
Availability of A22L-GY-T2-10A
QUANTITY
A22L-GY-T2-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GY-T2-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-GY-T2-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)220 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GY-T2-10A
Related LinksA22L-GY, A22L-GY-T2-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GY-T2-10A Details Description
Related parts for A22L-GY-T2-10A
IC OPAMP DIFF 150KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC POE 802.3AF CONTROLLER 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 0.4 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 600V RADIAL datasheet.pdf