Omron Automation & Safety A22L-HA-12A-11M
A22L-HA-12A-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-12A-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-12A-11M.pdf
Availability of A22L-HA-12A-11M
QUANTITY
A22L-HA-12A-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-12A-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-12A-11M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)12 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-12A-11M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-12A-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-12A-11M Details Description
Related parts for A22L-HA-12A-11M
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EMITTER IR 935NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.6V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 51 M 6" RBW JACKS LP datasheet.pdf