Omron Automation & Safety A22L-HA-24A-01A
A22L-HA-24A-01A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-24A-01A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-24A-01A.pdf
Availability of A22L-HA-24A-01A
QUANTITY
A22L-HA-24A-01A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-24A-01A
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-24A-01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-24A-01A
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-24A-01A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-24A-01A Details Description
Related parts for A22L-HA-24A-01A
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK VINYL INS #6 RED datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 18-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 3A SOT89 datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 15POS THRUHL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf