Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-74-3
TNM4-9.5-74-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-74-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 74MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-74-3.pdf
Availability of TNM4-9.5-74-3
QUANTITY
TNM4-9.5-74-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-74-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-74-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.913" (74.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-74-3
TNM4-9.5-74-3 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-74-3
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM T/H datasheet.pdf
MODULE IRDA 115.2KBPS 7-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE SOLDER LUG datasheet.pdf
RES 316.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf