Omron Automation & Safety A22L-HA-24A-10M
A22L-HA-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-24A-10M.pdf
Availability of A22L-HA-24A-10M
QUANTITY
A22L-HA-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-24A-10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-24A-10M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-24A-10M Details Description
Related parts for A22L-HA-24A-10M
RES SMD 2.43K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CH20M6 HOUSING COVER BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf