Omron Automation & Safety A22L-HA-6A-10M
A22L-HA-6A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-6A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-6A-10M.pdf
Availability of A22L-HA-6A-10M
QUANTITY
A22L-HA-6A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-6A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-6A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-6A-10M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-6A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-6A-10M Details Description
Related parts for A22L-HA-6A-10M
CAP ALUM 7400UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
KEYPAD BACKLIT RUBBER 3X4 LO PRO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf