Omron Automation & Safety A22L-TA-24A-11M
A22L-TA-24A-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-24A-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-24A-11M.pdf
Availability of A22L-TA-24A-11M
QUANTITY
A22L-TA-24A-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-24A-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-24A-11M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-24A-11M
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-24A-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-24A-11M Details Description
Related parts for A22L-TA-24A-11M
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 4.17A 100W datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 5V SMD datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 70A 250V datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ SMD datasheet.pdf
DOHERTY COMBINER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A datasheet.pdf