Omron Automation & Safety A22L-TA-6A-10M
A22L-TA-6A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-6A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-6A-10M.pdf
Availability of A22L-TA-6A-10M
QUANTITY
A22L-TA-6A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-6A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-6A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-6A-10M
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-6A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-6A-10M Details Description
Related parts for A22L-TA-6A-10M
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf