Omron Automation & Safety A22NZ-BNM-TAA
A22NZ-BNM-TAA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BNM-TAA
Brief Description
BLUE LIGHT PLASTIC,FLAT
Datasheet Download
A22NZ-BNM-TAA.pdf
Availability of A22NZ-BNM-TAA
QUANTITY
A22NZ-BNM-TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BNM-TAA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BNM-TAA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMomentary
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BNM-TAA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BNM-TAA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BNM-TAA Details Description
Related parts for A22NZ-BNM-TAA
RES SMD 93.1OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf