Omron Automation & Safety A22NZ-MGM-TGA
A22NZ-MGM-TGA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-MGM-TGA
Brief Description
GREN BRSHD MTL FULL-GUARD LGHT
Datasheet Download
A22NZ-MGM-TGA.pdf
Availability of A22NZ-MGM-TGA
QUANTITY
A22NZ-MGM-TGA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-MGM-TGA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-MGM-TGA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMomentary
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-MGM-TGA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-MGM-TGA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-MGM-TGA Details Description
Related parts for A22NZ-MGM-TGA
FIXED IND 22UH 1.6A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM60094E206 HOST LINK datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2A MCPH3 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf