Omron Automation & Safety A22RL-TA-24A-10A
A22RL-TA-24A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TA-24A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TA-24A-10A.pdf
Availability of A22RL-TA-24A-10A
QUANTITY
A22RL-TA-24A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TA-24A-10A
Internal Part NumberEIS-A22RL-TA-24A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life300,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TA-24A-10A
Related LinksA22RL-TA, A22RL-TA-24A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TA-24A-10A Details Description
Related parts for A22RL-TA-24A-10A
CONN HEADER ZH TOP 4POS 1.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS R/A DL .163 TIN datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.3A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANSF CURRENT ANSI METERING datasheet.pdf
ANTI-GLARE COVR SHEET FOR NS15 datasheet.pdf
BOTTOM PLATE FOR ALUM CHASSIS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf