Omron Automation & Safety A22RL-TA-24A-10M
A22RL-TA-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TA-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TA-24A-10M.pdf
Availability of A22RL-TA-24A-10M
QUANTITY
A22RL-TA-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TA-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TA-24A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TA-24A-10M
Related LinksA22RL-TA, A22RL-TA-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TA-24A-10M Details Description
Related parts for A22RL-TA-24A-10M
DC/DC CONVERTER 1.5V 9W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A TO220-3 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-100 PSI datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT datasheet.pdf
IE-MINIMC/TELCO-LFPT, TP-TX/SSFX datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 95UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf