Omron Automation & Safety A22RL-TR24A02M
A22RL-TR24A02M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TR24A02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TR24A02M.pdf
Availability of A22RL-TR24A02M
QUANTITY
A22RL-TR24A02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TR24A02M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TR24A02M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TR24A02M
Related LinksA22RL-T, A22RL-TR24A02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TR24A02M Details Description
Related parts for A22RL-TR24A02M
IC LINE DRIVER QUAD IND 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf