Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYK126V
ERJ-6GEYK126V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6GEYK126V
Brief Description
RES SMD 12M OHM 10% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6GEYK126V.pdf
Availability of ERJ-6GEYK126V
QUANTITY
ERJ-6GEYK126V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6GEYK126V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6GEYK126V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12M
Tolerance±10%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6GEYK126V
Related LinksERJ-6G, ERJ-6GEYK126V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6GEYK126V Details Description
Related parts for ERJ-6GEYK126V
LED VCSEL CONV LENS 850NM T-1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER QUAD HS 24TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf