Integrated Device Technology (IDT) 70V25S15PF8
70V25S15PF8 picture photo
Mfg. Part Number
70V25S15PF8
Datasheet Download
70V25S15PF8.pdf
Availability of 70V25S15PF8
QUANTITY
70V25S15PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V25S15PF8
Internal Part NumberEIS-70V25S15PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size128K (8K x 16)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V25S15PF8
Related Links70V25, 70V25S15PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V25S15PF8 Details Description
Related parts for 70V25S15PF8
SOCKET ADAPTER 28DIP TO 28DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SYSTEM ON MODULE LV TMS320C6748 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 300MA 400 MOHM datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM SUP RED 660NM datasheet.pdf
CONN HSG SR FL POLZ 30POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3624EDD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf