Omron Automation & Safety A22RL-TR6A10M
A22RL-TR6A10M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TR6A10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TR6A10M.pdf
Availability of A22RL-TR6A10M
QUANTITY
A22RL-TR6A10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TR6A10M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TR6A10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TR6A10M
Related LinksA22RL-, A22RL-TR6A10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TR6A10M Details Description
Related parts for A22RL-TR6A10M
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 600MA 600 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 6A EFCP datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
IC SEEPROM 4KB DDR4 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
38 KHZ THRU-HOLE datasheet.pdf