Omron Automation & Safety A22RL-TWT120M
A22RL-TWT120M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TWT120M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TWT120M.pdf
Availability of A22RL-TWT120M
QUANTITY
A22RL-TWT120M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TWT120M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TWT120M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TWT120M
Related LinksA22RL-, A22RL-TWT120M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TWT120M Details Description
Related parts for A22RL-TWT120M
TERM BLOCK CARD EDGE 28POS GOLD datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO-268 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY DUAL SZB24 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MICRO 21C S 3" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf
22UF 16V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf