Omron Automation & Safety A22TK-2LL-01-K01
A22TK-2LL-01-K01 picture photo
Mfg. Part Number
A22TK-2LL-01-K01
Brief Description
A22TK-2LL-01-K01
Datasheet Download
A22TK-2LL-01-K01.pdf
Availability of A22TK-2LL-01-K01
QUANTITY
A22TK-2LL-01-K01 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22TK-2LL-01-K01
Internal Part NumberEIS-A22TK-2LL-01-K01
SeriesA22TK
CircuitSPST-NC
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off
Contact TimingNot Specified
Current Rating10A (AC/DC)
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
FeaturesIP65
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22TK-2LL-01-K01
Related LinksA22TK-2L, A22TK-2LL-01-K01 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22TK-2LL-01-K01 Details Description
Related parts for A22TK-2LL-01-K01
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DIVIDER X2 3.3/5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO220-7 datasheet.pdf
BLZP 5.08/08/270LH SN BK BX datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 50A SOT227 datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 2CKT datasheet.pdf
LENS ARRAY RND 7POS 40MM 10.7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf