Panduit A2C25-A-C8
A2C25-A-C8 picture photo
Mfg. Part Number
A2C25-A-C8
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
ADHESIVE CLIP
Datasheet Download
A2C25-A-C8.pdf
Availability of A2C25-A-C8
QUANTITY
A2C25-A-C8 Order Process
Ship out your order
Specifications of A2C25-A-C8
Internal Part NumberEIS-A2C25-A-C8
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesA2C
TypeU-Clip
Opening Size0.25" Dia x 0.63" W (6.4mm x 16.0mm)
Mounting TypeAdhesive
MaterialPVC
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A2C25-A-C8
Related LinksA2C25, A2C25-A-C8 Datasheet, Panduit Distributor
A2C25-A-C8 Details Description
Related parts for A2C25-A-C8
HEADER OPEN SLDRCUP .600 32POS datasheet.pdf
FEED PAWL datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING ASSY SIDE 24POS M32 datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf