Hirose Electric Co Ltd A3-14DA-2SV(71)
A3-14DA-2SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
A3-14DA-2SV(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
A3-14DA-2SV(71).pdf
Availability of A3-14DA-2SV(71)
QUANTITY
A3-14DA-2SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of A3-14DA-2SV(71)
Internal Part NumberEIS-A3-14DA-2SV(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package34
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesA3
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3-14DA-2SV(71)
Related LinksA3-14DA, A3-14DA-2SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
A3-14DA-2SV(71) Details Description
Related parts for A3-14DA-2SV(71)
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
SPLASH PROOF MALE TERM datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf