Vishay/BCcomponents A330J15C0GK5TAA
A330J15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GK5TAA
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GK5TAA.pdf
Availability of A330J15C0GK5TAA
QUANTITY
A330J15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GK5TAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A330J15C0GK5TAA
IDC CABLE - HSC16H/AE16M/HSC16H datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
MA-11AP20C3 3M CABLE 2 N/C datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A datasheet.pdf