Vishay/BCcomponents A330J15C0GL5TAA
A330J15C0GL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GL5TAA
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GL5TAA.pdf
Availability of A330J15C0GL5TAA
QUANTITY
A330J15C0GL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GL5TAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GL5TAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GL5TAA Details Description
Related parts for A330J15C0GL5TAA
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 27.18MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf