Vishay/BCcomponents A331K15C0GF5UAA
A331K15C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A331K15C0GF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A331K15C0GF5UAA.pdf
Availability of A331K15C0GF5UAA
QUANTITY
A331K15C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A331K15C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A331K15C0GF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A331K15C0GF5UAA
Related LinksA331K15, A331K15C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A331K15C0GF5UAA Details Description
Related parts for A331K15C0GF5UAA
IC MUX 8:1 PREC 1:2 FANOUT 44MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf