Vishay/BCcomponents A332J20C0GF5UAA
A332J20C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A332J20C0GF5UAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A332J20C0GF5UAA.pdf
Availability of A332J20C0GF5UAA
QUANTITY
A332J20C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A332J20C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A332J20C0GF5UAA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A332J20C0GF5UAA
Related LinksA332J20, A332J20C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A332J20C0GF5UAA Details Description
Related parts for A332J20C0GF5UAA
MODULE DDR2 1GB 240FBDIMM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
QX CBL HST ETN M12PLG-RJ45 1M datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 120MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 6" datasheet.pdf
ROLLER (24900-10) datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SOD323 datasheet.pdf