Vishay/BCcomponents A332K20X7RL5UAA
A332K20X7RL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A332K20X7RL5UAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A332K20X7RL5UAA.pdf
Availability of A332K20X7RL5UAA
QUANTITY
A332K20X7RL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A332K20X7RL5UAA
Internal Part NumberEIS-A332K20X7RL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A332K20X7RL5UAA
Related LinksA332K20, A332K20X7RL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A332K20X7RL5UAA Details Description
Related parts for A332K20X7RL5UAA
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 40A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 50W 6-PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 8AWG BLACK 250' datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-28V 3.57A datasheet.pdf