Vishay/BCcomponents A333M20X7RH5TAA
A333M20X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A333M20X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A333M20X7RH5TAA.pdf
Availability of A333M20X7RH5TAA
QUANTITY
A333M20X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A333M20X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A333M20X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A333M20X7RH5TAA
Related LinksA333M20, A333M20X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A333M20X7RH5TAA Details Description
Related parts for A333M20X7RH5TAA
RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24VIN 5VOUT 1W datasheet.pdf
1270 TB RIS CLA INT B/T datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN RECP datasheet.pdf
270UF 400V 35X30MM 85C 5000H datasheet.pdf